e-mail: kontakt@dog-team.pl

KONTAKT

Współpraca

Hodowla

Porady kynologiczne

Spacery równoległe

DOGteam

Oferta

Konsultacje behawioralne

O nas

Kontakt

Regulaminy i informacje

Szczeniak odkrywca

Pies z klasą

Kurs smyczowy

Polityka plików cookies

Polityka prywatności

Kurs z przywołania

telefon: +48 606 892 606

© 2016-2023   DOGteam szkolenie psów

1. Potrzeby fizjologiczne

Przed każdym spotkaniem pies musi mieć zaspokojone potrzeby fizjologiczne: siku, kupa. Pies, któremu będzie się chciało siku nie będzie myślał o poprawnym wykonaniu zadania, tylko będzie kombinował jak się załatwić. Zaspokojenie potrzeb ułatwi psu pełne skupienie podczas spotkania.

 

2. Jedzenie przed spotkaniem

Pies przed rozpoczęciem spotkania nie powinien się objadać. Powód? Nienajedzone psy dużo chętniej pracują i mają lepszą motywację do pracy. Nie chodzi tu o przygładzanie psa od samego rana, tylko o rozwagę. Do miski powinna trafić połowa standardowej porcji, a na kilka godzin przed zajęciami powinny zniknąć smaczki.

 

3. Potrzeby behawioralne

Pamiętaj o tym, aby przed zajęciami pies był wypoczęty. Unikaj dzikich harców z innymi psami oraz zbyt długich spacerów w tym dniu. Sen i odpoczynek doskonale regenerują, a wypoczęty organizm łatwiej chłonie wiedzę. ALE, nie zapominaj o takich potrzebach jak węszenie czy eksploracja terenu. Na ok. 15-20 minut przed spotkaniem zabierz swojego psa na delikatny spacer, aby mógł swobodnie powęszyć i poeksplorować teren. Będzie to również idealny czas na rozgrzewkę. 

 

4. Rozgrzewka

Wymaganie od psa pracy fizycznej w momencie, gdy pies nie jest rozgrzany, może doprowadzić do urazów. Aby zniwelować prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji wystarczy lekka rozgrzewka. Chwila marszu żwawszym tempem obudzi i pobudzi psie mięśnie do pracy.

 

 

Zapoznaj się z poniższymi zasadami i stosuj je przed każdym spotkaniem

JAK PRZYGOTOWAĆ PSA DO ZAJĘĆ?

Przycisk