Przycisk

FAQ

poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda szkolenie?

 

Zarówno zajęcia dla szczeniąt jak i zajęcia dla młodzieży i psów dorosłych obejmują po 10 spotkań (1 organizacyjne + 9 praktycznych). Spotkanie organizacyjne prowadzone jest w domu u właściciela. Porozmawiamy o samym szkoleniu, o tym co trzeba mieć na każde spotkanie oraz w jaki sposób będziemy motywować psa do pracy. Poruszymy także kwestie problemów z zachowaniem. Podczas kolejnych 9 spotkań praktycznych trener prezentuje ćwiczenia, omawia ich zastosowanie w praktyce, a następnie prosi właściciela o samodzielne wykonanie omawianych ćwiczeń, jednocześnie korygując ewentualne błędy. Pierwsze spotkanie może być nieco dłuższe niż godzina, natomiast każde następne potrwa ok 45-60 min.

 

 

Jak wygląda kurs?

 

Zarówno kursy z przywołania jak i kursy z luźnej smyczy obejmują po 5 spotkań (1 organizacyjne + 4 praktyczne). Spotkanie organizacyjne prowadzone jest częściowo w domu u właściciela, a częściowo w terenie. W trakcie spotkania prowadzonego w budynku zostaną poruszone kwestie takie jak: odpowiednie wyposażenie psa i właściciela do zajęć oraz odpowiednia motywacja psa do pracy. Podczas pracy w terenie właściciel zostanie poproszony o krótki spacer z psem lub zaprezentowanie przywołania, aby trener mógł ocenić te umiejętności. W trakcie kolejnych 4 zajęć praktycznych trener prezentuje ćwiczenia, omawia ich zastosowanie w praktyce, a następnie prosi właściciela o samodzielne wykonanie omawianych ćwiczeń, jednocześnie korygując ewentualne błędy i nawyki. Pierwsze spotkanie może być nieco dłuższe niż godzina, natomiast każde następne potrwa ok 45-60 min.

 

 

Jak wygląda konsultacja?

 

Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzona zostanie ocena zachowania psa oraz szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia psa, jego dolegliwości, nawyków, alergii pokarmowych oraz przebytych zabiegów. Poprzez właściwą obserwację i analizę zachowania psa staramy wgłębić się w uciążliwy problem, a następnie dobrać indywidualny zestaw ćwiczeń i zaleceń eliminujących problem. Kolejne konsultacje mają na celu weryfikację postępów oraz odpowiednią modyfikację planu terapii w zależności od osiągniętych efektów. Czas trwania konsultacji to ok 90 min.

 

 

Jak wygląda porada?

 

Porady mają formę luźnej pogadanki. Trener doradzi, udzieli wskazówek, rozwieje wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania dotyczące psiej tematyki.

 

 

Jak wygląda spacer równoległy?

 

Na pierwszy rzut oka spacer równoległy przypomina zwykły spacer, z tą różnicą, że cały czas staramy się zarządzać środowiskiem oraz uczestnikami w taki sposób, aby psy odczuwały możliwie największy komfort. Początkowo odległości między psami są na tyle duże, aby żaden psi uczestnik nie reagował na siebie wzajemnie. Grupa porusza się w tym samym kierunku. Do każdego z uczestników podchodzi trener udzielając rad i wskazówek jak przepracowywać indywidualne problemy oraz psie reakcje. Stopniowo staramy się zmniejszać odległości między psami, jednocześnie obserwując psią komunikację i analizując wysyłane sygnały i komunikaty.

 

 

Gdzie odbywają się zajęcia?

 

Oferowane przez nas zajęcia są zajęciami indywidualnymi, dlatego też część zajęć będzie prowadzonych w domu u właściciela, a cześć w terenie (okolice w których najczęściej właściciel spaceruje oraz inne tereny typu lasy, łąki, parki w Krakowie itd). Dzięki pracy w wielu miejscach psy uczą się posłuszeństwa w różnych warunkach.

 

 

Gdzie znajdę terminy szkoleń?

 

W przypadku zajęć indywidualnych terminy ustalane są bezpośrednio z właścicielami. W celu umówienia się na zajęcia prosimy o kontakt.

 

 

Z jaką częstotliwością odbywają się zajęcia?

 

Na zajęciach będziemy się spotykać raz w tygodniu. Taka częstotliwość jest najbardziej optymalna, ponieważ właściciel będzie mieć dostateczną ilość czasu na przyswojenie i przepracowanie materiału z zajęć. 

 

 

Co należy mieć ze sobą na zajęciach?

 

Obowiązkowo każdy właściciel powinien przygotować:

- obrożę (wymagana obroża zwykła, zabrania się przychodzenia na zajęcia z psem w kolczatce lub obroży zaciskowej)

- opcjonalnie: szelki zamiast obroży (zalecany model quard)

- smycz (zalecana smycz przepinana o długości ok 2,5m)

- smakołyki dla psa

- dwie zabawki dla psa 

- woreczki na kupy

- woda dla psa (konieczna w terenie w upalne dni)

 

Opcjonalnie (bardzo przydatne w treningu):

- saszetka na przysmaki (woreczki foliowe kiepsko się sprawdzają)

- linka treningowa o długości 10m

 

 

W jaki sposób mogę dokonać płatności?

 

Szkolenia i kursy:

Kwoty należne za szkolenia i kursy (wg. aktualnego cennika) mogą być uiszczone w całości przed rozpoczęciem szkolenia/kursu, bądź w 2 ratach (I rata przed rozpoczęciem zajęć, II rata w połowie trwania szkolenia/kursu).

 

Konsultacje behawioralne, porady kynologiczne oraz spacery równoległe:

Kwoty należne za konsultacje behawioralne, porady kynologiczne oraz spacery równoległe (wg aktualnego cennika) należy uiścić na każdych zajęciach. Brak możliwości płatności ratalnych.

 

W każdym przypadku płatności można dokonać gotówką lub blikiem.

 

 

W jakim wieku najlepiej zacząć szkolenie szczeniaka?

 

Wychowanie oraz edukację szczeniaka warto rozpocząć możliwie jak najwcześniej. W naszej psiej szkole minimum wiekowe jakie musi osiągnąć maluszek to 3 miesiące. Zajęcia są w pełni dostosowane do wieku szczeniaczków.

 

 

Które szkolenie będzie odpowiednie dla mojego psa?

 

Jeżeli Twój szczeniak nie ukończył jeszcze 5 miesiąca życia zalecamy zapisać się na zajęcia dla szczeniąt "Szczeniak Odkrywca". 

Jeżeli Twój pies ukończył 6 miesiąc życia zalecamy zapisać się na zajęcia "Pies z Klasą".

 

W przypadku, gdy szczenie jest na pograniczu 5 i 6 miesiąca życia zdarza nam się łączyć program szkolenia "Szczeniak Odkrywca" ze szkoleniem "Pies z Klasą". Decyzja o połączeniu obydwu programów zapada na spotkaniu organizacyjnym, po wcześniejszym sprawdzeniu umiejętności psa oraz przewodnika.

 

Jeżeli po zapoznaniu się z ofertą szkoły nie czujesz się na siłach samodzielnie zdecydować, na jakie zajęcia zapisać psa, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni rodzaj kursu. 

 

 

Mój szczeniak nie ma pełnego pakietu szczepień. Czy mimo to może uczestniczyć w zajęciach?

 

Szczenięta bez pełnego pakietu szczepień mogą brać udział w zajęciach, pod warunkiem że zdążyły już przyjąć dwa pierwsze szczepienia przeciw chorobom wirusowym. Mówiąc inaczej, zapraszamy na zajęcia dzieciaki bez trzeciego szczepienia szczeniaczkowego i bez szczepienia przeciw wściekliźnie. 

 

 

Czy suczka w cieczce może uczestniczyć w zajęciach?

 

Z racji tego, że oferowane przez nas zajęcia prowadzone są w trybie indywidualnym, suczki w cieczce mogą brać udział w zajęciach. Jednak należy mieć na uwadze, że niektóre suczki kiepsko znoszą cieczkę. Zalecamy, aby właściciele obserwowali sunie i w razie konieczności kontynuowali zajęcia, gdy sunia wróci do formy.

 

 

Ile osób może przychodzić na zajęcia?

 

Zapraszamy na zajęcia wszystkich domowników, którzy mają bezpośredni kontakt z psem. A to dlatego, że w pracy z psem bardzo ważny jest wspólny język, spójna komunikacja oraz jednakowy kierunek pracy. W trakcie zajęć praktycznych domownicy będą się wymieniać i wykonywać ćwiczenia pojedynczo.

 

 

Czy w zajęciach może uczestniczyć dziecko?

 

Szkoła umożliwia udział w zajęciach najmłodszym członkom rodziny, ale muszą się one znajdować cały czas pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. W trakcie spotkania dzieci muszą zachowywać ciszę oraz stosować się do instrukcji i zaleceń trenera.

 

 

NEWSLETTER

Wielokrotny wybór

przechodząc dalej, wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści w newsletterze oraz akceptujesz politykę prywatności

Wyślij
Wyślij
Dziękujemy! 
Twój adres został dodany

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zero spamu, 100 % informacji!

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera i dowiedz się o naszych wydarzeniach i aktualnościach jako pierwszy!

© 2016-2024   DOGteam szkolenie psów

telefon: +48 606 892 606

Kurs z przywołania

Polityka prywatności

Polityka plików cookies

Kurs smyczowy

Pies z klasą

Szczeniak odkrywca

Regulaminy i informacje

Kontakt

O nas

Konsultacje behawioralne

Oferta

DOGteam

Spacery równoległe / socjalizacyjne

Porady kynologiczne

Hodowla

Współpraca

KONTAKT

e-mail: kontakt@dog-team.pl

Obserwuj nas

Testy szczeniąt